32. Lotincha takrorlayman ,javob beran.Luqma,qisqa mulohaza,etiroz,javob
33. Prezidentlik respublikasi shaklidagi davlatlarni belgilang 1.AQSH 2.Brazilya 3.Italiya. 4.Argentina. 5.Meksika. 6.Hindiston
34. Ma'muriy huquq subyektlariga qaysilar kiradi 1. Prezident 2.konxonalar 3.muassasalar 4.16 yoshga to'lgan O'zbekiston fuqarolari 5.chet el fuqarolari 6.apatridlar jamoat birlashmalari 7.davlat boshqaruv organlari xizmatchilari
35. Davlat faoliyatini mezonlar buyicha muvofiqlashtiring.1makoni buyicha 2.muddati buyicha 3.muhimligi buyicha 4.huquqiy shakli buyicha. A.ichki va tashi. B.asosiy asosiy bulmagan. S.doimiy vaqtinchalik. D.huquqni ijod.ijro muhofaza qilish.
36. --bu qonunga muvofiq qabul qilingan,umum majburiy davlat ko'rsatmalari sifatida huquqiy normalarni belgilashga,o'zgartirishga yoki bekor qilishga qaratilgan rasmiy hujjat
37. Ma'muriy Javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 332 moddasiga muvofiq,jarima huquqbuzar tomonidan unga jarima solish to'g'risidagi qaror topshirilgan kundan boshlab necha kundan kechiktirmay to'lanishi lozim