28. Senat tarkib topgach 1 oydan so'ng kim Majlis chaqirishi mumkin
29. Muayyan ishni sud organlari tomonidan kurib chiqishda, boshqa sudlar tomonidan ilgari chiqarilgan qarorning qo'llanilishi
30. Jinoyatning tarkibiy elementlari qaysilar 1.jinoyat obyekti 2.jinoyat subyekti 3.jinoyat ning obyektiv tomoni 4.jinoyatning subyektiv tomoni 5.yuridik majburiyat
31. O'zidan keyin sodir bo'ladigan xuddi shu turdagi voqealarga namuna,o'rnak bo'la oladigan voqea,hodisa
32. Ma'muriy Javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 332 moddasiga muvofiq,jarima huquqbuzar tomonidan unga jarima solish to'g'risidagi qaror topshirilgan kundan boshlab necha kundan kechiktirmay to'lanishi lozim
33. Jinoyat shakllariga quyidagilardan qaysi biri kirmaydi
34. Prezidentimiz tomonidan qabul qilingan Jamiyatda huquqiy ong va huquqiy madaniyatni yuksaltirish tizimini tubdan takomillashtirish to'g'risidagi farmoni qaysi prinsip asosida amalga oshirishi belgilangan
35. --bu qonunga muvofiq qabul qilingan,umum majburiy davlat ko'rsatmalari sifatida huquqiy normalarni belgilashga,o'zgartirishga yoki bekor qilishga qaratilgan rasmiy hujjat
36. Advokatura to'g'risidagi qonun qachon qabul qilingan
37. O'zbekiston Respublikasi fuqarosi chet ellik yoki fuqaroligi bo'lmagan shaxs bilan oila qurganda ajrashish qaysi qonunlar asosida amalga oshiriladi
38. Davlat faoliyatini mezonlar buyicha muvofiqlashtiring.1makoni buyicha 2.muddati buyicha 3.muhimligi buyicha 4.huquqiy shakli buyicha. A.ichki va tashi. B.asosiy asosiy bulmagan. S.doimiy vaqtinchalik. D.huquqni ijod.ijro muhofaza qilish.