8. Sudning umummajburiy ahamiyatga ega boʻlgan aniq bir ish boʻyicha chiqargan qarori …?
9. Oferta suzining ma’nosi:
10. Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentligiga nomzod boʻlgan shaxsni jinoiy javobgarlikka tortishda kim yoki qaysi organning roziligi kerak boʻladi?
11. Qachon “O‘zbekiston Respublikasining xalqaro shartnomalari to‘g‘risidagi qonuni” qabul qilingan?
12. Xalqaro konvensiyalar va O‘zbekiston Respublikasi qonunlariga muvofiq aqliy va ijodiy faoliyat natijalariga nisbatan alohida shaxsiy va mulkiy huquqlar majmuasi nima deb nomlanadi?
13. Xazina topib olgan shaxs xazinaning qancha miqdorida mukofot olishga haqli
14. Jinoyatning tarkibiy elementlari qaysilar 1.jinoyat obyekti 2.jinoyat subyekti 3.jinoyat ning obyektiv tomoni 4.jinoyatning subyektiv tomoni 5.yuridik majburiyat
15. O'zbekiston Respublikasining fuqarolari jamiyat va davlat ishlarni boshqarishda bevosita hamda o'z vakillari orqali ishtirok etish huquqiga egadirlar...... Konstitutsiyamizning nechanchi moddasida n
16. O'zbekiston Respublikasi fuqarosi chet ellik yoki fuqaroligi bo'lmagan shaxs bilan oila qurganda ajrashish qaysi qonunlar asosida amalga oshiriladi