14. O'zbekiston Respublikasi fuqarolari fuqarolikdan chiqganini tasdiqlash uchun qanday usuldan foydalaniladi
15. Korrupsiya jinoyatida yolgon vositachi nimada ayblanadi?
16. Davlat daromatlari yuridik xususiyati va shakliga ko'ra qanday turlarga bolinadi?
17. Mehnatga oid qounin hujjatlarning vazifalarini aniqlang? 1.adolatli va xavfsiz mehnat sharoiti yaratish 2.xodim huquqlarini himoya qilish 3.xodim soğliğini muhofaza qilish 4.korxona rahbarining huquqini himoya qilish
18. Prezident Bosh vazirlikka nomzodni Oliy Majlisga taqdim qilgach, Oliy Majlis qancha muddat ichida taklifni tasdiqlashi kerak?
19. 2017 yil 6-aprelda konstitutsiyaning qaysi moddalariga o'zgartirish kiritilmagan?
20. Quyidagi qaysi jinoyatlarning obyekti sbaxsning ozodligi, sha'ni va qadr-qimmati? 1.odam savdosi 2.odam o'ğirlash 3.ayolni erga tegishga majburlash 4.tuhmat 5.haqorat 6.bosqinchilik
21. "Ishga qabul qilishning eng kichik yoshi to'g'risida"gi konvensiya nechanchi son qonun bilan ratifikatsiya qilingan?
22. Huquq iqtisodiyotga necha xil usulda ta'sir otkazadi?
23. "Qattiq qurg'oqchilikni boshdan kechirayotgan mamlakatlarda ayniqsa Afrikada cjo'lga aylab borishga qarshi kurash toğrisida" konvensiya qachon imzolangan
24. Shavkat Mirziyoyev 2017-yil 6-aprelda mamlakat konstitutsiyasiga sud tizimini yangilashni nazarda tutuvchi qo'shimchalar kiritish tog'risidagi ...... ni imzoladi. Nuqtalar o'rnini to'ldiring.
25. "Barcha odamlar qonun oldida teng va hech bir tafovutsiz qonun bilan himoya qilinish huquqiga ega". Ushbu norma qaysi hujjatdan olingan?
26. O'zbekiston Respublikasi suvereniteti, xavfsizligi va hududiy yaxlitligini muhofaza qilish kimning vazifasi?
27. So'roqning umumiy vaqti bir kunda necha soatdan ortib ketmasligi kerak?
28. Quyidagi qaysi jinoyatning obyekti jabrlanuvchining shaxsiy ozodligi?
29. Ish korib chiqiladigan sudning belgilanishi nima?
30. Moliya huquqi predmetini nimalar tashkil qiladi?
31. 10 yillik yapon obligatsiyalari bo'yicha daromadlilik qanchadan past bolib qolmoqda?
32. "Bolalar mehnatining og'ir shakllarini taqiqlash va yo'q qilishga doir shoshilinch choralar tog'risida"gi konvensiya nechanchi son qonun bilan ratifikatsiya qilingan?
33. Quyidagi qaysi organning normativ hujjatlarimi ro'yobga chiqarish uchun mahalliy va markaziy idoralar sharoit yaratadi?
34. Jinoyat protsessi nechta bosqichdan iborat
35. Sinov muddati davomida ishdan bo'shash haqida necha kun oldin ogohlantirish kerak?
36. Necha yoshdan boshlab mayda maishiy bitimlarni bajarish mumkin
37. Prokuratura o'z faoliyatini qaysi organ nomidan amalga oshiradi?
38. Sud jarayonida sud tarkibini elon qilish va qarshilik bildirish huquqini tushuntirishdan oldin qaysi bosqich bor?
39. Xato hukmni toping.
40. Hokimiyatni bosib olish uchun fitna uyushtirganlarga qancha mddatgacha ozodlikdan mahrum qilish tayinlanadi?